REKOLEKCJE wspólnotowe JMN

Popowo 31.05-3.06.2018

 

 

Wszystko badajcie, a co szlachetne - zachowujcie! Unikajcie wszystkiego, co ma choćby pozór zła.” 1 Tes 5,21-22 – Rozeznawanie duchowe w życiu osobistym i wspólnotowym

 

W dniach od 31 maja do 3 czerwca 2018 roku w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas w Popowie Kościelnym odbyły się Rekolekcje Wspólnot JMN.

 

W ramach rekolekcji ks. Rafał Burnicki SDB przybliżył temat rozeznawania jako pola walki, do którego przystępujemy; wskazał bogactwo Wspólnot JMN, wademekum Wspólnoty i zagrożenia dla Wspólnot na przykładzie Listów św. Pawła do Koryntian i do Tesaloniczan (KONFERENCJA I – „Ducha nie gaście, proroctwa nie lekceważcie” 1Tes, 5,19-20).

 

Kto z nas ostatnio na modlitwie odczuwał pustkę? Kto chciał wołać do Boga, a On nie przyszedł z odpowiedzią? Co znaczy czuwać? Jaki jest sens czuwania nocnego? Czy potrafię stać na straży Wspólnoty?, czy ta myśl podczas modlitwy pochodzi z mojego wnętrza, czy z zewnątrz? Jak to rozpoznać? Jak się modlić? Jak pościć? Na te i na wiele innych pytań o rozeznawanie duchów mogliśmy znaleźć odpowiedzi podczas KONFERENCJI IV – Bóg przemawia w ciszy – czas na rozeznanie duchów”.

 

 

A może podczas nocnego rozeznawania w Popowie zachciałem wiedzieć jakie jest Boże wezwanie w moim życiu? Do czego Pan mnie powołuje i jak mam wypełnić wolę Bożą? Być może otrzymałem słowo poznania i chcę wypracować swój osobisty program życia więc biorę długopis, kartkę i działam zgodnie ze wskazówkami ks. Rafała jakie poruszył w KONFERENCJI V – „Rozeznanie duchowe w budowaniu Osobistego Programu Życia”.

 

Podczas rekolekcji uczyliśmy się również języka miłości.

 

Pani prof. Maria Ryś (KONFERENCJA II - Szakal czy żyrafa? Granica, która przebiega w sercu człowieka) i Pan dr. Paweł Kwas (KONFERENCJA III - Relacje z drugim człowiekiem szansą osobowego rozwoju), przedstawili budowę dobrej komunikacji, budowanie relacji we Wspólnocie oraz z innymi ludźmi, a ks. Rafał Burnicki podczas KONFERENCJI VI – „Wspólnota jest do szczęścia koniecznie potrzebna” wskazał na ważne przestrzenie każdej Wspólnoty.

 

UWAGA

Konferencje z REKOLEKCJI Popowo 31.05-3.06.2018 członkowie Wspólnoty Nazaret mogą odsłuchać/ odczytać po zalogowaniu się na wewnętrznej stronie Nazaret24.pl w "AKTUALNOŚCIACH". Wersja audio, test szakal/ żyrafa i prezentacje dostępne są pod konferencjami.